Чим їзда на велосипеді корисна для вас

Чи думали ви про те, щоб їздити на роботу на велосипеді або кататися в парку чи місцевими стежками? Можливо, ви подумуєте про те, щоб приєднатися до занять у тренажерному залі? Як у приміщенні, так і на вулиці, їзда на велосипеді – це чудовий, малотравматичний і універсальний вид фізичного навантаження.

Крім того, змінивши свій автомобіль на велосипед, ви зменшите вплив на навколишнє середовище. Але найбільша користь від їзди на велосипеді полягає в тому, що вона зміцнює ваше психічне і фізичне здоров’я. Ось що вам потрібно знати про численні переваги їзди на велосипеді для здоров’я.

Для кого призначений велоспорт

Існує безліч варіантів безпечного заняття велоспортом. Ті, хто любить природу або полюбляє займатися спортом із друзями, можуть віддати перевагу їзді на велосипеді по своєму району або в місцевому парку. Інші хочуть бути екологічно чистими і використовують велосипед, щоб добиратися на роботу; а деякі вважають за краще використовувати стаціонарний велотренажер, щоб знизити ризик падіння або уникнути витрат на купівлю велосипеда.

Незалежно від мотивів, з велоспортом неможливо помилитися. Це універсальна, недорога і малотравматична вправа, доступна більшості людей різного віку і рівня фізичної підготовки.

Проте велоспорт не гарантовано підходить усім. З цієї причини, перш ніж почати займатися велоспортом, важливо проконсультуватися з лікарем.

Він може оцінити вашу історію хвороби і рівень фізичної підготовки, щоб визначити, чи підходить вам велоспорт. Вам також може бути корисно поспілкуватися з особистим тренером або тренером з велоспорту, щоб дізнатися, як почати займатися.

Користь їзди на велосипеді для здоров’я

Їзда на велосипеді – це аеробна вправа, така ж, як ходьба, біг підтюпцем або біг. Однак велосипед часто виділяють серед інших видів спорту, тому що це малотравматична вправа, яку також можна використовувати як засіб пересування. Якщо ви схильні до травм або у вас є захворювання, через які ходьба або біг ускладнені, їзда на велосипеді може стати чудовою альтернативою, оскільки вона легша для м’язів і суглобів.

Крім того, можливість використовувати стаціонарний велосипед робить його ще більш доступним. Велоспорт у приміщенні дає можливість займатися аеробними вправами людям, які, можливо, не можуть виконувати інші аеробні вправи. Ось деякі додаткові переваги їзди на велосипеді для здоров’я.

Покращує виконавчу функцію

Деякі дослідження показують, що їзда на велосипеді може поліпшити вашу виконавчу функцію, яка є показником нашої функціональної здатності як людей. Це не всеосяжний показник людини, але це спосіб оцінити її здатність виконувати необхідні повсякденні завдання, що вимагають рівноваги, координації та пам’яті.

Деякі люди відчувають труднощі з виконавчою функцією, особливо з віком. Але дослідження показують, що їзда на велосипеді та фізичні вправи можуть допомогти поліпшити виконавчу функцію, якщо займатися ними постійно. Це може допомогти і в інших аспектах когнітивної функції, таких як швидкість обробки інформації та пам’ять.

Покращує психічне здоров’я

Психічні захворювання пов’язані з погіршенням загального стану здоров’я в довгостроковій перспективі. Багато симптомів безпосередньо пов’язані зі стресом, який виникає через боротьбу з психічними розладами, наприклад, гіпертонія, резистентність до інсуліну і високий рівень холестерину. Щоб захистити своє здоров’я, вкрай важливо піклуватися і про своє психічне здоров’я.

Одним зі способів досягнення цієї мети є їзда на велосипеді. Фізичні вправи, сонячне світло і позитивна соціальна взаємодія, яку ви отримуєте під час їзди на велосипеді, особливо з іншими людьми, можуть зміцнити ваше психічне здоров’я і поліпшити загальне самопочуття.

Ба більше, дослідження показують, що їзда на велосипеді, особливо на свіжому повітрі, може поліпшити ваше психічне і фізичне здоров’я. В одному дослідженні вчені відзначили, що учасники з психічними розладами, які брали участь у програмі велопрогулянок на свіжому повітрі, відчували почуття особистої майстерності, рівного статусу, солідарності, спільноти та зцілення.

Зміцнює здоров’я серцево-судинної системи

Здоров’я серцево-судинної системи – це здоров’я серця і серцево-судинної системи загалом. Зазвичай про здоров’я серцево-судинної системи можна подбати, включивши у свій розпорядок дня аеробні вправи, тоді як погане здоров’я серцево-судинної системи може призвести до інсульту, інфаркту, аритмії та серцевих захворювань.

Дослідження показують, що їзда на велосипеді – чудовий спосіб поліпшити здоров’я серцево-судинної системи. Це одна з форм аеробних вправ і, отже, допомагає зміцнити серцево-судинну систему. Одне дослідження показало, що будь-яка форма їзди на велосипеді корисна, тому стаціонарні велосипеди та велотренажери – обидва варіанти.

Покращує рівновагу і ходу

Рівновага і хода необхідні для ходьби і виконання повсякденних завдань. Дуже важливо підтримувати ці навички з віком. Однак деяким людям, особливо тим, хто переніс інсульт, ці навички даються важко.

На щастя, дослідження засвідчили, що постійна їзда на велосипеді, навіть на стаціонарному, може поліпшити загальну рівновагу і ходу. Ба більше, повторні рухові тренування можуть допомогти пацієнтам, які перенесли інсульт, відновити рухові функції. А оскільки ходьба і їзда на велосипеді схожі за ступенем задіяння м’язів, стаціонарний велосипед може стати малотравматичним варіантом для тих, хто перебуває на реабілітації.

Знижує ризик розвитку діабету 2 типу

Інсулін контролює рівень цукру в крові, тому, коли клітини стають стійкими до інсуліну, підвищується ризик розвитку діабету 2 типу. Діабет спричиняє дисбаланс цукру в крові, що може призвести до захворювань серця, нирок, втрати зору та багатьох інших. Як правило, симптоми проявляються поступово, тому не завжди можна помітити, що в людини розвивається діабет.

Однак дослідження показали, що прогулянки на велосипеді у вільний час і на роботу можуть знизити ризик розвитку діабету 2 типу. Щоб знизити ризик, необхідно постійно їздити на велосипеді, тим паче що ризик значно знижується, що довше ви продовжуєте включати велоспорт у свій розпорядок дня. Навіть якщо ви почнете займатися велоспортом у більш пізньому віці, це все одно знизить ризик розвитку діабету 2 типу, а значить, почати займатися велоспортом рідко буває занадто пізно.

Забезпечує активне відновлення

Відновлення після тренування має велике значення і може допомогти уникнути перевтоми і травм після тренування. Особливо важливим є активне відновлення, яке передбачає виконання легких вправ замість повного відпочинку.

Дослідження показали, що активне відновлення зменшує м’язову болючість із відстроченим початком. Це означає включення їзди на велосипеді в активне відновлення.

Покращує сон

Якщо людина не рухається протягом більшої частини дня, її вважають малорухливою, а малорухливість може вплинути на здоров’я і сон. Це означає, що час, коли ви ведете сидячий спосіб життя, слід замінити рухом.

В одному дослідженні випробовуваними були студенти, які часто сидять і навчаються. Дослідження показало, що їзда на стаціонарному велосипеді під час навчання допомогла поліпшити їхній сон. Водночас інше дослідження за участю ветеранів і спортсменів-інвалідів показало, що участь у великому велосипедному заході допомогла поліпшити як якість сну, так і якість життя.

Виконуйте малотравматичні вправи

Низькоударні вправи – це вправи без обтяжень, тобто з мінімальним навантаженням на суглоби. Низькоударні вправи дуже важливі для тих, хто перебуває на фізичному відновленні, інвалідів, літніх людей, людей із проблемами суглобів і багатьох інших людей, чий організм потребує вправ без навантаження.

У багатьох випадках люди, які не можуть ходити або бігати, можуть їздити на велосипеді. Їзда на велосипеді – це чудова малотравматична вправа, особливо якщо ви використовуєте стаціонарний велосипед, який також може знизити ризик падінь.

Висновок

Їзда на велосипеді – це універсальна, малотравматична і недорога вправа, яка може бути корисною для більшості людей. Крім того, ви можете кататися в приміщенні на стаціонарному велосипеді або на вулиці, що робить її доступною.

Велоспорт також має низку переваг, включно з поліпшенням психічного здоров’я, зниженням ризику серцево-судинних захворювань, зниженням ризику діабету 2 типу і зменшенням хворобливості м’язів після тренування.

Якщо у вас є будь-які основні захворювання, ви схильні до травм або падінь, або ви новачок у фізичних вправах, важливо перед початком занять проконсультуватися з лікарем. Він може оцінити вашу історію хвороби та рівень фізичної підготовки й визначити, чи підходить вам велоспорт.