Переваги кікбоксингу для психічного здоров’я

Популярність кікбоксингу зростає, і не дарма – це чудова форма універсального тренування, яка приносить користь як силовій, так і серцево-судинній системі. Завдяки можливості бити кулаками і ногами по мішках, накладках та інших пристосуваннях, не дивно, що багато людей вважають кікбоксинг ефективним засобом боротьби зі стресом.

Переваги кікбоксингу для психічного здоров’я

Кікбоксинг – це бойовий вид спорту, в якому беруть участь двоє спортсменів, кожен з яких спрямовує попереджувальні удари руками, ліктями, колінами, гомілками та ступнями в бік іншого. Серед стилів – муай-тай, американський або європейський кікбоксинг, китайський сан-шоу і французький сават.

Регулює настрій

Коли тяжкість нашого стресу стає непереборною, нашому розуму необхідно скинути психічний тиск за допомогою фізичного впливу. Це принесе тимчасове полегшення і збільшить вироблення ендорфінів. Ось чому удари і стусани по важкому мішку приносять задоволення. Це дає вам можливість спрямувати свою енергію через удари і відновити хімічний дисбаланс. Регулярні тренування з кікбоксингу допоможуть зняти симптоми стресу, тривоги, депресії та СДУГ.

Поліпшення настрою, загалом, можна спостерігати від участі у фізичній активності завдяки викиду ендорфінів – хімічних речовин у мозку, що відіграють роль у регуляції настрою та відчутті щастя, ейфорії та збудження.

Боротьба зі стресом

Кікбоксинг, як уже згадувалося вище, є чудовим засобом для зняття стресу. Дослідження показують, що регулярні фізичні вправи, такі як тренування з кікбоксингу, можуть підвищити стійкість до стресу. Подібно до того, як фізичні вправи регулюють настрій, вони можуть допомогти в боротьбі зі стресом завдяки виробленню ендорфінів.

Доведено, що інтенсивне навантаження на серцево-судинну систему, необхідне для занять кікбоксингом, сприяє вивільненню цих хімічних речовин, що підвищують настрій, ефективно знижуючи відчуття стресу.

Підвищує впевненість у собі

Кікбоксинг – це корисна подорож. Крім фітнесу, ви сприяєте своєму особистісному зростанню і розвитку технічних навичок. Наполегливе проходження раунду в кікбоксингу або нанизування комбінацій підвищить вашу самооцінку. Подолання перешкод на честь вашої відданості цьому шляху вплине на вашу думку про себе.

Дослідження підтверджують, участь у кікбоксингу вимагає і покращує впевненість у собі, мотивацію, диспозиційну надію й оптимізм, психічну стійкість, життєстійкість і адаптивний перфекціонізм.

Вивчення прийомів кікбоксингу може надати впевненості у своїй здатності захистити себе. Ви можете почуватися спокійніше в певних місцях, знаючи, що у вас є навички самозахисту в разі потреби. Звісно, завжди дотримуйтеся техніки безпеки та запобіжних заходів за будь-яких обставин.

Підвищує мотивацію і здатність виконувати завдання

Кожне тренування з кікбоксингу – це можливість створити значущі моменти. Від завершення складного раунду, раптового розуміння удару або усвідомлення різниці у вашому виході.

Думайте про ці моменти як про колоду карт. Щоразу, коли ви поповнюєте колоду, ви створюєте більше вражень, які потім можна використовувати як каталізатор для виконання нового завдання. Що може бути більш мотивуючим, ніж особисте нагадування “ти впораєшся?”

Дотримання розпорядку, пов’язаного із зосередженням більшої частини вашої активності навколо тренувань з кікбоксингу, може призвести до довгострокового ефекту в мотивації для підтримки здорового активного способу життя.

Покращує пам’ять, фокус і гостроту зору

Складні комбінації в кікбоксингу вимагають розумових зусиль. Щоб виконати їх, ви повинні запам’ятати порядок дій, потім відсторонитися від навколишнього світу і зосередитися. Зосередившись, ви можете продовжувати рухи протягом усього раунду. Завдання продовжувати рух протягом усього раунду поліпшить вашу загальну пам’ять, зосередженість і гостроту розуму.

Техніка кікбоксингу вимагає рівноваги та координації. Було доведено, що ці види рухів покращують роботу мозку і когнітивні функції. Тренування рівноваги, наприклад, коли потрібно стояти на одній нозі та наносити удари ногами, колінами або обертатися, призводить до поліпшення пам’яті та просторового сприйняття.

Кардіо кікбоксинг проти традиційного кікбоксингу

Існує два основних типи занять з кікбоксингу: ті, що проводяться у великих спортивних залах, які зазвичай називаються “кардіо-кікбоксинг”, і ті, що проводяться в спеціалізованих тренувальних центрах, де викладають основи та просунуті навички традиційного кікбоксингу.

Якщо ви хочете отримати хороше аеробне тренування і не зацікавлені в технічних навичках, то вам підійде варіант із великого залу. Якщо ж ви хочете набути навичок і вивчити конкретні прийоми, спробуйте себе в більш традиційному стилі.

Висновок

Кікбоксинг добре відомий своїми перевагами для психічного здоров’я, особливо як засіб для зняття стресу і безпечний спосіб зняття напруги. Зосередження фізичної активності на звичній практиці кікбоксингу має безліч аспектів для вашого особистого благополуччя, включно зі зміцненням упевненості в собі та поліпшенням здоров’я мозку.

Незалежно від того, чи віддаєте ви перевагу груповим заняттям з кікбоксингу, заснованим на кардіотренуванні.