Поради щодо догляду за шкірою взимку

Спосіб застосування та використання засобів для догляду за шкірою має змінюватися залежно від пори року.

Якщо влітку це зробити простіше, то взимку – зовсім інша справа. Перепад температур часто негативно позначається на стані шкіри багатьох жінок. Усього за кілька днів вона перетворюється з пухкої та зволоженої на суху й таку, що лущиться.

Взимку в повітрі зазвичай менше вологи через екологічні та погодні умови.

Якщо врахувати такі елементи в приміщенні, як центральне опалення, а також те, що жінки зазвичай носять більше шарів одягу, легко зрозуміти, якої шкоди може бути завдано шкірі.

Якщо вам це знайомо, у цій статті ми розповімо про 8 порад щодо догляду за шкірою взимку, які вам необхідно знати.

Дотримуйтесь цих порад, і ви зможете пережити зиму з майже бездоганною шкірою.

Чому зима шкідлива для шкіри

Суворі зимові умови ускладнюють збереження природних захисних олій у шкірі.

Сухе і холодне повітря подразнює шкіру, змушуючи її випаровувати вологу і створювати суху і потріскану поверхню.

У такій ситуації легко можуть спалахнути такі захворювання, як екзема або розацеа. На щастя, існує кілька способів боротьби з причинами сухості шкіри взимку, які допоможуть зберегти шкіру гладкою, шовковистою і м’якою впродовж усієї зими.

Одна з головних речей, яку ви можете зробити для підтримки здоров’я шкіри взимку, – це стежити за її вологістю.

У холодну пору року вам не потрібно повністю переглядати свій режим догляду за шкірою. Однак вам слід більше уваги приділяти зволожувальним різновидам ваших улюблених засобів і скоротити використання продуктів, які можуть викликати подразнення.

Менша кількість світлового дня, менша фізична активність, дієта з високим вмістом вуглеводів і товстий багатошаровий одяг – усе це посилює наші проблеми з доглядом за шкірою взимку.

Тому, якщо ви гратимете на боці зими і максимально використовуватимете додатковий час, проведений у приміщенні, щоб побалувати себе, ваша шкіра не тільки процвітатиме взимку. Але й легше буде привести її в ідеальний стан до весняно-літніх місяців.

Як же це зробити? Ось поради та рекомендації, які ви можете використовувати для поліпшення стану шкіри взимку.

Використовуйте зволожувач повітря

Відновлюючи вологу в повітрі та підтримуючи вологість на ідеальному рівні близько 40-60%, зволожувачі допоможуть захистити шкірний бар’єр, коли ви перебуваєте в приміщенні.

Вбудована технологія зволожувачів не тільки запобігає висиханню шкіри, а й допомагає послабити застійні явища, полегшити симптоми астми й алергії, знищити мікроби, що поширюються, та навіть допомогти вашому партнеру перестати хропіти!

Більшість приміщень, включно з вашим офісом, опалюються сухим теплом, яке, на жаль, висушує шкіру. Тому використання прохолодного зволожувача повітря в стилі туману може збалансувати рівень вологості довкілля, що, своєю чергою, допоможе зберегти шкіру зволоженою.

Уникайте приймати дуже гарячий душ

Взимку дуже спокусливо ввімкнути гарячий душ.

Однак цього краще не робити, оскільки гаряча вода вимиває олії зі шкіри і тим самим робить її більш схильною до висихання, лущення і розтріскування.

Постарайтеся збалансувати рівень тепла в душі, щоб зберегти хоч трохи вологи в шкірі.

Зволожуйте шкіру поки вона ще волога

Після миття обличчя нанесіть зволожувальний лосьйон, сироватку, а потім зволожувальний крем. Якщо ви приймали теплий душ, нанесіть олію або лосьйон для тіла, щоб зберегти додаткову вологу.

На ніч намагайтеся використовувати густіший зволожувальний крем для обличчя і тіла, оскільки це допоможе утримати і зберегти вологу в шкірі.

Крім того, взимку уникайте жорстких очищувальних засобів для обличчя і намагайтеся щодня використовувати м’який, зволожувальний засіб, що не містить ароматизаторів, для очищення і зняття макіяжу.

Сироватка, що має ліпідорозчинну основу, дає змогу активним інгредієнтам проникати в глибокі шари шкіри, а не залишатися на поверхні. Тому варто включити її у свій щоденний догляд.

Також варто використовувати засоби з вітаміном А, оскільки він прискорює оновлення шкіри та відлущує її, стимулюючи вироблення колагену й еластину. Аналогічно, вітамін С вважається найкращою зволожувальною сироваткою. Ця потужна сироватка насичена антиоксидантами, які сприяють виробленню колагену й еластину.

Додавши зволожувальну маску для обличчя до свого догляду за шкірою, ви забезпечите їй глибше зволоження, яке тільки корисне в зимові місяці.

Доглядайте за губами

Взимку губи можуть стати неймовірно сухими, оскільки вони також постійно піддаються впливу зовнішніх факторів.

Шари шкіри навколо них набагато тонші, ніж на решті тіла. У неї також немає сальних залоз, які природним чином допомагають їй залишатися зволоженою. Тому в холодну пору року вам доведеться ретельно доглядати за ними.

Зволоження за допомогою мазі, бальзаму або олійки для губ з SPF – простий спосіб поповнити і зволожити цю чутливу ділянку, запобігши її постійному розтріскуванню і сухості взимку.

Пийте багато води

Усі ми знаємо, як важливо стежити за зволоженням шкіри, незалежно від пори року.

Але взимку це особливо важливо, оскільки наша шкіра не може утримувати вологу так добре, як у теплі місяці.

Тому намагайтеся випивати не менше 2 літрів на день – це допоможе заповнити втрачену вологу.

Не звертайте увагу на інгредієнти в засобах для догляду за шкірою
Можливо, у вас є улюблений зволожувальний крем, якого ви дотримуєтеся цілий рік. Але взимку саме час переглянути списки інгредієнтів вашого засобу, щоб переконатися, що він поживний для вашої шкіри в ці місяці.

Головний інгредієнт, на який варто звернути увагу, – гіалуронова кислота. Вона ідеально підходить для зволоження шкіри, оскільки здатна утримувати воду в 1000 разів більше за свою вагу. Пептиди і кераміди також хороші, оскільки вони відновлюють і зміцнюють шкірний бар’єр і допомагають зберегти загальний рівень вологи.

Сквален, жожоба і ши – інші чудові інгредієнти, які допомагають шкірі залишатися зволоженою.

Якщо ви не відлущуєте шкіру, вона так і залишиться сухою. Тому спробуйте скраб з молочною кислотою, оскільки він діє як відлущувальний і зволожувальний засіб, видаляє омертвілі клітини шкіри і притягує вологу до шкіри.

Навіть узимку сонячні UVB-промені все ще присутні. Тому ймовірність сонячного опіку зберігається, оскільки сонячні промені відбиваються від хмар, вікон і води.

Сонячні опіки старять шкіру. Тому не забувайте наносити крем з SPF 30+ щоранку і наносьте його повторно, якщо ви займаєтеся активним відпочинком.

Догляд за руками

Пандемія Ковід-19 ще раз підтвердила важливість регулярного миття рук. Однак, хоча це може захистити вас від хвороби, це не найкращим чином позначається на стані вашої шкіри.

У зимовий час уже недостатньо просто наносити крем для рук вранці й на цьому закінчувати. Замість цього краще завжди мати при собі зручний тюбик крему для рук. Таким чином, ви зможете нанести його повторно, коли вам це знадобиться.

Якщо ви хочете отримати додатковий імпульс у догляді за руками, олія для кутикули раз на день допоможе зберегти ваші нігті у чудовій формі протягом усього сезону.

Зверніться до фахівця з догляду за шкірою

Якщо нічого не допомагає, можна звернутися за професійною процедурою з догляду за шкірою.

Ви можете вибрати кілька з них, включно з хімічним пілінгом, лазерним омолодженням шкіри, мікродермабразією і дермальними філерами. Усі вони мають свої плюси і мінуси, які необхідно зважити, перш ніж ухвалювати рішення.

Якщо ви ще не пробували, багато жінок оцінили переваги процедур біоремоделювання, подібних до цієї, тож, можливо, ви захочете розглянути і цей варіант.

Висновки

Суха шкіра дуже часто зустрічається в зимові місяці внаслідок холодного, суворого вітру на вулиці, а також сухішого, опалювального приміщення. Головні поради щодо догляду за шкірою взимку – захищати, живити і не нехтувати нею.

Дуже важливо також підтримувати рівень споживання води, щоб шкіра залишалася зволоженою та м’якою.

Також слід поміняти засоби для догляду за шкірою на ті, які не позбавляють її природних олій. Крім того, мийте обличчя теплою водою, використовуйте м’які очищувальні засоби, наносьте живильні сироватки та використовуйте більш насичені зволожувальні засоби для глибокого живлення шкіри обличчя.

Використовуючи скраб або поліроль для тіла, ви також можете відлущувати і видаляти лущену та суху шкіру, а також стимулювати кровообіг. Крім того, олія для тіла – чудовий спосіб зволожити шкіру взимку, її слід наносити на вологу шкіру, щоб закріпити вологу після душу.

Робіть усе це, і ви зможете з упевненістю попрощатися із сухою зимовою шкірою, що лущиться.