Силові тренування – це форма тренувань з опором, метою яких є збільшення вашої фізичної сили. Оскільки вона піддається чіткому вимірюванню, ви можете бачити свої результати в дії та спостерігати, як далеко ви просунулися у вдосконаленні своєї сили.
Силові тренування відрізняються від інших видів тренувань на опір тим, що їхньою основною метою не є збільшення м’язової маси або витривалості, хоча ці ефекти можуть мати місце. Замість цього успішне силове тренування призведе до того, що ваше тіло стане сильнішим і зможе піднімати важчі ваги.
Силові тренування дають й інші переваги. Воно не тільки покращує ваш фізичний стан, а й дає унікальний поштовх вашому психічному благополуччю. Нижче наведено деякі з численних переваг силових тренувань для психічного здоров’я, а також приблизний план, якого ви можете дотримуватися для досягнення відмінних результатів.
Переваги силових тренувань для психічного здоров’я
Користь силових тренувань може бути індивідуальною та унікальною. Ось деякі з поширених способів, за допомогою яких силові тренування можуть принести користь вашому психічному здоров’ю.
Поліпшення настрою
Силові тренування можуть поліпшити ваш настрій багатьма способами. Прагнення до досягнення мети, вироблення звичок і дотримання розпорядку можуть сприяти підвищенню настрою. Ба більше, ендорфіни, що виділяються під час силових тренувань, можуть дати вам заряд бадьорості, який допоможе вам побачити світлий бік життя.
Дослідження показують, що силові тренування також можуть зменшити інші симптоми депресії у багатьох людей.
Воно може підвищити впевненість у собі, зміцнити почуття власної гідності та поліпшити образ тіла. Хоча низка досліджень засвідчила користь фізичних вправ, зокрема силових тренувань, для поліпшення деяких психічних станів, необхідно звернутися по медичну допомогу, якщо ви відчуваєте симптоми. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем з приводу ваших конкретних потреб.
Зміцнює зв’язок між розумом і тілом
Силові тренування вимагають високого рівня зв’язку між розумом і тілом, оскільки використання важких ваг пов’язане з певним ризиком. Дуже важливо усвідомлювати, як реагує ваше тіло.
Якщо ви займаєтеся рухом із наміром дозволити своєму тілу керувати вами – наприклад, прислухаєтеся до свого тіла щодо того, яку вагу піднімати, які рухи приємні, а які не дуже – ми повідомляємо нашому тілу, що воно є надійним і мудрим провідником.
Але не забувайте, що силові тренування також можуть бути спрямовані на подолання мудрості вашого тіла.
Менталітет “немає болю – немає результату” або виконання того, що говорить вам інструктор, не звертаючи уваги на сигнали, які може подавати ваше тіло, може призвести до неправильного налаштування, розриву зв’язку і, в кінцевому підсумку, до травми”.
Будьте уважні до своїх відчуттів і приділяйте час самоконтролю, щоб переконатися, що ви не ігноруєте ці сигнали.
Знижує стрес і тривожність
Силові тренування можуть зменшити стрес і тривогу, знижуючи рівень гормону стресу, кортизолу. Ба більше, коли ми знижуємо рівень кортизолу, зменшується тривожність.
Коли ми займаємося силовими тренуваннями, в організмі виділяються ендорфіни – гормони гарного самопочуття, які допомагають знизити рівень кортизолу і допомагають почуватися добре після тренування.
Недавні дослідження показали, що силові тренування знизили рівень тривожності в учасників дослідження на 20%. Дослідники вважають, що це, найімовірніше, призвело до появи почуття майстерності, зростання віри у свої можливості та навичок подолання труднощів.
Зростання їхніх здібностей, найімовірніше, підвищило їхню впевненість і самооцінку, що згодом могло призвести до зниження тривожності. Дослідники також припускають, що біологічні зміни в м’язах і мозку спільно сприяли поліпшенню симптомів тривоги, але для того, щоб зробити серйозні висновки, необхідні додаткові дослідження.
Силові тренування можуть допомогти нашому організму підтримувати гормональне здоров’я. Наші гормони впливають на всі частини нашого тіла, особливо на наші емоції та психічний стан.
Зміцнює здоров’я мозку
Силові тренування також можуть зміцнити наш мозок, допомагаючи поліпшити пам’ять і запобігти зниженню когнітивних здібностей.
Включення силових тренувань у свій розпорядок дня може допомогти вам відчути себе активнішим у розумовому плані та підвищити вашу розумову енергію і зосередженість.
Регулярні фізичні вправи, такі як послідовні силові тренування, чинять захисну дію на пам’ять і зниження когнітивних здібностей. Дослідження показують, що 70-150 хвилин щотижневої фізичної активності, такої як силові тренування, призводять до поліпшення когнітивних здібностей у літніх людей.
Дані свідчать про те, що силові тренування та інші вправи можуть сприяти збільшенню нейропротекторних чинників росту, зниженню маркерів запалення в мозку та утворенню нових клітин мозку.
Покращує стосунки з тілом
Для деяких людей фізичні вправи можуть розглядатися як форма компенсації за погані звички в харчуванні або як спосіб змусити своє тіло прийняти певну форму. Для деяких людей це часто означає прагнення мати стрункіший вигляд або скинути вагу. Зацикленість на своїй зовнішності може призвести до нездорових стосунків із тілом і фізичними вправами.
Рух може стати способом компенсації з’їденої їжі або спробою пом’якшити негативний образ тіла. Це може бути тривожним сигналом для розладу харчової поведінки, невпорядкованого харчування та нездорових фізичних навантажень.
Якщо ви вирішите зосередити свої фізичні вправи на розвитку сили, це усуне аспект зовнішнього вигляду під час виконання фізичних вправ. Крім того, нарощуючи силу, ви отримуєте чітке уявлення про те, як ваше тіло може працювати і робити дивовижні речі, про які ви, можливо, навіть не підозрювали. Крім того, така фізична активність може позитивно вплинути на образ тіла, а також на відчуття незадоволеності своїм тілом.
В одному з досліджень було виявлено, що жінки, які займалися спортом, змогли значно поліпшити свій образ тіла порівняно з тими, хто не займався спортом. Дослідники також виявили, що вплив на образ тіла був практично миттєвим і тривав протягом щонайменше 20 хвилин після тренування.
Тим часом, дослідження, проведене серед підлітків, показало, що фізична активність може допомогти їм досягти позитивної самоконцепції та сприяти психологічному благополуччю. Ба більше, дослідники виявили, що фізична активність також зменшує незадоволеність своїм тілом.
План силових тренувань на один тиждень
Надійний план силових тренувань опрацьовує всі основні групи м’язів зі складними вагами та фокусується на збільшенні ваги, яку ви піднімаєте, з кожним заняттям або тиждень за тижнем, залежно від вашої програми. Коли ви зосереджуєтеся на розвитку м’язової сили, існує значний неврологічний компонент.
Це означає, що багаторазове відпрацювання одних і тих самих рухів привчить ваш мозок і тіло виконувати їх на більш високому рівні. Ваша центральна нервова система з часом звикне до важчих навантажень, що дасть вам змогу піднімати важкі речі безпечніше.
Також важливо підходити до силових тренувань і до будь-якого виду фізичної активності доброзичливо і м’яко.
Силові тренування мають очевидні переваги для вашого психічного здоров’я. Ваш настрій, упевненість і зв’язок зі своїм тілом можуть покращитися за постійних тренувань. Щоб отримати максимальну користь від силових тренувань, зверніть увагу на те, як вони впливають на ваш спосіб мислення, і скоригуйте його відповідним чином.
Більше про тренування можна почитати на сайті https://suplimentmax.com.ua/.